Dzień dobry, smacznego dnia

Śniadanka w Bibliotece Ubrań to przyjemny pretekst do spotkań i rozmów w świetnym towarzystwie do porannej kawy i czymś smacznym do przekąszenia. Sobota to dzień odpoczynku i relaksu, gdzie wreszcie mamy czas na dłuższe, poranne dyskusje. Chcemy zagospodarować ten czas intelektualnie i kulinarnie, tak aby połączyć przyjemne śniadanie i rozmowy na tematy, które są nam bliskie. Dzielić i wymieniać się spostrzeżeniami i doświadczeniami na dane zagadnienie. Podczas Śniadanka w miłym towarzystwie i wyjątkowym wnętrzu Biblioteki Ubrań rozgrzeje nie jedna dyskusja na tematy związane z sharing economy, slow fashion, ekologii, zero waste i wielu podobnych. Głos również zabiorą nasi wyjątkowi goście. Wybierając sobotnie śniadanka w Bibliotece Ubrań mamy gwarancję miło i smacznie spędzonego poranka z interesującymi ludźmi i ciekawymi rozmowami. To niezwykły zastrzyk pozytywnej energii, a tak rozpoczęty weekend musi być dobry!


Smakołyki i dania będą pochodzić z własnych wyrobów lub od zaprzyjaźnionych osób, kochających naturalną kuchnię! Menu będzie się zmieniać w zależności od dostępnych sezonowo produktów.


 CENA: 30 zł / 2,5 h


Upcyclingowe sztuczki

Warsztaty upcyklingowe z szydełkowania to jednocześnie nauka i możliwość zrobienia praktycznych rzeczy na szydełku, wykorzystując niepotrzebne T-shirty lub inne tekstylia, głównie z bawełny. To rozwijanie zdolności manualnych i kreatywnych oraz upcykling, czyli nadawanie drugiego życia starym ubraniom. Zamiast je wyrzucać, pokażemy i nauczymy, jak je wykorzystać i zrobić z nich samemu coś praktycznego, np. wyjątkową kosmetyczkę do łazienki, pudełko na książki lub bibeloty. Szydełkowanie działa przede wszystkim odprężająco i sprawia dużo frajdy. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do pracy: szydełko, materiały, nożyczki, igły z nitką.


Podczas warsztatów nauczycie się:

- jak zrobić sznurek z pasków materiału po T-shirtach

- jak połączyć dwa końce sznurka

- jak rozpocząć splot

- opanujecie podstawowe sploty (oczko łańcuszka, oczko ścisłe, słupek)

- jak zrobić uchwyty

- jak zakończyć


CENA: 85 zł / 3 h


Wrzesień w dobrym stylu

Warsztaty to połączenie dwóch obszarów, które uzupełniają się: doboru odpowiedniej stylizacji i makijażu. Są one odpowiedzią na problem, jak dobrać sobie outfit, a potem dopasować do niego make up. Warsztaty nauczą Cię i pokażą, że przy użyciu własnych kosmetyków każda kobieta jest w stanie sama zrobić sobie niezwykły makijaż pasujący do wybranej stylizacji i do jej rysów twarzy. Chcę Ci również pokazać, że nie musisz kupować ubrań na jedną okazję, np. na imprezę, tylko możesz je wypożyczyć i świetnie w nich wyglądać. Pomogę Ci w doborze outfitu i pokażę, co z czym łączyć. Weronika nauczy Cię, jak przy pomocy zawartości Twojej kosmetyczki zrobić sobie rewelacyjny make up. Zwróci Ci uwagę na to, co w Twojej twarzy jest największym atutem i jak go podkreślić. Sama się przekonasz, że po warsztatach będziesz w stanie dobrać make up pod stylizację i odwrotnie! Efektem końcowym warsztatów będzie wyjście z Biblioteki Ubrań na piątkową imprezę!


Na warsztaty przynieś swoją kosmetyczkę. Jeśli zabraknie Ci pojedynczych kosmetyków Werka na pewno poratuje Cię w tej kwestii.


CENA: 85 zł (cena zawiera wypożyczenie 2-óch ubrań na 4 dni)


Psychologia ubioru

Nie od dzisiaj wiadomo, że strój to nasz wizerunek. Pomiędzy ubraniem a osobowością jest wiele zależności. Odpowiednim outfitem wzmacniamy swoje dobre strony, komunikujemy światu, kim jesteśmy i jaki mamy strój, ale często też za ubiorem się chowamy. Jeżeli chcesz przyjrzeć się temu, co masz w szafie i lepiej poznać siebie, zastanowić się, co chciałabyś zmienić w swoim stylu i... życiu, zapraszamy Cię do nas koniecznie. Wraz z Ewą Miłowicz poprowadzimy wspólnie warsztaty, gdzie Marta zajmie się tematem ubioru i stylizacji, a Ewa za pomocą zdjęć, które ze sobą przyniesiesz wskaże Ci drogę do Twojej pewności siebie!


Czym się zajmiemy:

- o czym świadczy moja szafa? Dlaczego niektórych rzeczy nie noszę, mimo że podobają mi się, a inne wiszą bez sensu w szafie, chociaż od dawna ich nie lubię?

- co mówi o mnie ta różnorodność?

- kto tak naprawdę mnie ubiera? Czy dobrze czuję się w tym ubraniu?

- co mnie cieszy we własnym stylu, a co zawadza?

- dlaczego przyciągają mnie takie, a nie inne rzeczy?


Co zyskasz:

- wgląd w siebie i w swoje potrzeby, co buduje mocniejsze i bardziej stabilne poczucie wartości

- odpowiedź na pytanie, dlaczego ubieram się tak, a nie inaczej

- czas tylko dla siebie, relaks


Przynieś ze sobą zdjęcia profilowe: 1 - ja dziś, 2 - ja rok temu, 3 - ja dwa lata temu. 3 zdjęcia z ostatnich trzech lat, które są/były Twoimi zdjęciami profilowymi na FB lub innych social media. Jeśli nie posiadasz takich, to 3 zdjęcia, które pokazują Cię na przestrzeni 3 ostatnich lat. Wszystkie zdjęcia muszą być wydrukowane lub wywołane. Nie mogą być przyniesione na nośniku elektronicznym. Zdjęcie powinno być w formacie nie mniejszym niż 10 cm x 15 cm (max. 20 cm x 30 cm). Jeśli zdjęcie jest cennym oryginałem, np. z rodzinnego albumu, przynieś jego kserokopię.


CENA: 90 zł / 3 hTa strona wykorzystuje pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Akceptuję